Офіційний сайт Михайлівської сільської ради Черкаської області
8 травня 2023 р

День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні і спільно з країнами Європейського Союзу - День Європи

8 травня, у День памʼяті та примирення, українці вшановують тих, хто у Другій світовій війні боровся з нацизмом та переміг його, а також усіх жертв тієї війни. Цього року виповнюється 78 років з дня беззастережної капітуляції нацистської Німеччини.

Ця дата для багатьох країн Європейського Союзу вважається Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, а 9 травня у країнах Європейського Союзу відзначають День Європи, який є символом миру та єдності на континенті.

Друга світова війна, найбільш кривава і жорстока в історії людства, стала можливою через змову антигуманних режимів - нацистського і радянського. Спадкоємицею останнього нині є російська федерація, яка знову розв`язала війну. Українці на боці антигітлерівської коаліції зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. А українська земля була одним з основних полів битви у цій війні.

Ціна українців у боротьбі з нацизмом - близько 8 мільйонів жертв. Тому ми добре знаємо ціну війни, згадуємо та вшановуємо подвиг тих, хто боровся з нацизмом і переміг його. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять і жертви війни: остарбайтери, діти війни, цивільні, які постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл.

Вже друга поспіль річниця перемоги над нацизмом відзначається в умовах повномасштабної агресії російської федерації проти України. За цей час кремлівський режим повною мірою проявив свою злочинну сутність, намагаючись завдати Українському народові максимальної шкоди, знищуючи нашу цивільну інфраструктуру, вчиняючи терор проти мирних людей, у насильницький спосіб переміщуючи наших дітей на територію росії фактично здійснюючи злочин геноциду, що визнала у своїй резолюції Парламентська асамблея Ради Європи та закликала Міжнародний кримінальний суд розглянути можливість кримінального переслідування за цей злочин.

На означення злочинної політики тоталітарної московської кліки сформувався співзвучний термін «рашизм» - сучасний нацизм, проти якого нині бореться цілий світ, як і проти нацизму в минулому. Україна сьогодні є форпостом у цій боротьбі, виступає флагманом «антипутінської коаліції».

Нині, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором. Однак тепер це – путінська росія, яка, увібравши в себе всі злочинні практики нацизму й комунізму, зазіхає на нашу територіальну цілісність і зруйнувала мир у Європі.

Наша боротьба триває щоденно від 2014 року, і ми неодмінно переможемо, бо захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє. Для нас це війна за свободу та європейські цінності проти імперських амбіцій підступного агресивного сусіда-злочинця.

З нагоди Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні і Дня Європи в Михайлівській громаді проведено меморіальний захід та церемонія покладання квітів до пам`ятників загиблим воїнам у Другій світовій війні, воїнам АТО та Героям Небесної Сотні.

Історія Другої світової війни нас вчить, що український народ перемагає тоді, коли ми єдині і захищаємо разом те, що нам дороге. Перемога у цій війні означає для нас вільне життя у своєму власному домі за своїми власними правилами. Ми ніколи не були загарбниками як нацисти чи рашисти, тому правда і сила на нашому боці.

Після перемоги у російсько-українській війні наша держава та український народ отримають нове державне свято перемоги над рашизмом – сучасним нацизмом, що об’єднає все суспільство.

Перемогли нацизм – переможемо і рашизм! Слава Україні!

8 травня 2023 р

Звернення Президента України з нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

Дорогий народе!

8 травня Україна та вільний світ згадують про шість страшних років в історії людства. З 1939-го по 1945-й… Роки, які забрали життя мільйонів людей, зокрема 8 мільйонів українців. Роки окупації та звірств, кровопролитних боїв, бомбардувань, блокад і масових страт, Голокосту. Усього зла, яке нацизм приніс світу, приніс на нашу землю.

Різні народи в єдності, у союзництві у складі антигітлерівської коаліції протистояли злу. Народи Європи й Америки… Азія, Австралія, Африка – кожен має власну історію боротьби в тій війні, але спільну історію перемоги.

Саме 8 травня велич перемоги над нацизмом згадує більшість народів світу. Світ вклоняється перед усіма, хто захищав і захистив життя. Хто скидав нацистські прапори на звільненій території та хто відчиняв ворота концтаборів. Хто повертав народам свободу, хто знищив і засудив нацистське зло.

Саме 8 травня 1945 року набрав чинності акт про беззастережну капітуляцію вермахту. Саме 8 травня світ вшановує пам’ять усіх, чиї життя були забрані тією війною. Це чиста історія, без ідеологічних домішок. І це – історія нашого народу, наших союзників, усього вільного світу.

Сьогодні ми повертаємо її нашій державі.

Сьогодні я подаю до Верховної Ради України законопроект, яким пропонується встановити 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.

Ми ніколи не забудемо внесок українського народу в перемогу над нацизмом. І нікому не дамо стерти роль українців у цій перемозі, наших людей, того покоління, про яке бережемо пам’ять майже в кожній нашій родині.

Ми не дозволимо присвоїти спільну перемогу народів антигітлерівської коаліції й не дамо брехати, ніби перемога могла відбутись і без участі якоїсь країни чи народу.

Зло ми знищували разом! Так само, як разом протистоїмо зараз аналогічному злу.

Згадуючи героїзм мільйонів українців у тій війні проти нацизму, ми бачимо такий же героїзм у діях наших воїнів зараз – нащадків тих, хто здобув перемогу – капітуляцію нацизму того дня, 8 травня 45-го року.

І ми пишаємося героїзмом українського народу! Тоді й зараз.

Зло, на жаль, повернулося. Як тоді зло рвалося до наших міст і сіл, так і зараз це робить. Як тоді вбивало наших людей, так і зараз це робить. Хоч зараз інший агресор, але та сама мета – поневолення або знищення.

І так само, як і в Другій світовій війні, ми зараз не наодинці проти зла. Ми б’ємося проти нього разом так само – з усім вільним світом. З державами й народами, які творили тоді спільну перемогу. Які, пам’ятаючи страшні роки тієї війни, не кажуть «Можем повторить!», а захищають сенс слів «Ніколи знову!» Які не зрадили памʼяті своїх героїв і бережуть силу наших спільних цінностей – людського життя та свободи, рівності й гідності та світу без ксенофобії й антисемітизму, без расизму й нетерпимості, без ідеологій ненависті.

Ми боролися тоді й боремося зараз заради того, щоб ніхто й ніколи знову не поневолював інші народи й не знищував інші країни. І все те старе зло, яке сучасна Росія повертає, буде розбите так само, як і нацизм був розбитий.

На противагу нашим ідеалам цей ворог знову поставив агресію та анексію, окупацію й депортацію, масові вбивства й катування, бомбардування міст і спалення сіл. На все це буде відповіддю наша перемога! Перемога України та вільного світу. Звільнення наших земель. Повернення наших людей. Захист наших цінностей. І обов’язково – справедливість, обов’язково – правосуддя проти рашистської ідеології ненависті.

Дорогі українці!

Зараз, як і 80 років тому, Україна б’ється проти тотального зла. Зараз, як і 80 років тому, Україна б’ється за майбутнє – і своє, і всієї Європи, усього вільного світу. Зараз, як і 80 років тому, ми спираємося на спільну силу вільних народів і знаємо, що разом із ними завжди будемо частиною вільної Європи, яка не підкориться злу. І разом з усією вільною Європою 9 травня в Україні будемо відзначати День Європи. Європи об’єднаної, в основі якої має бути й буде мир. Європи нашої, частиною якої Україна завжди була, є й буде.

Сьогодні я підписав відповідний указ, і щороку відзавтра, 9 травня, ми будемо вшановувати нашу історичну єдність – єдність усіх європейців, які знищили нацизм і переможуть рашизм.

Це буде День Європи, яка підтримує українців усі дев’ять років агресії й уже 439 днів повномасштабного вторгнення. Це буде День Європи, яка допомагає нам боротися на всіх напрямах: на полі бою зброєю, на дипломатичній передовій – рішучістю, проти ракетного терору й зимового блекауту, в економіці та на юридичному фронті. Це буде День Європи – нашої союзниці. Яка дає прихисток українським жінкам і дітям. Яка не зазіхає на наш суверенітет і не ставить під сумнів наше право на власний вибір національного шляху. Яка ніколи не називає Україну «вигаданим» чи «штучним» утворенням. І яка дає нам свою зброю, щоб ми могли захистити себе та її – нашу Європу!

Багато років тому на нашому континенті була встановлена традиція святкування Дня Європи для відзначення досягнутих миру та єдності. Сьогодні єдність на нашому континенті наближає нас до відзначення першого дня нашого миру.

Чесна пам’ять про минуле завжди зміцнює віру в майбутнє. Сьогодні, віддаючи належне найбільш важливій перемозі ХХ століття, ми всі чекаємо та наближаємо новий великий день – нової перемоги. Нашої перемоги. День перемоги України. Безумовно, спільної. Яку ми здобудемо разом з усіма, хто нам зараз допомагає.

Ми будемо пам’ятати кожну державу й кожен народ, які стали в боротьбі за свободу разом із нами. Ми ніколи не скажемо, що перемога могла б відбутися без когось із них. Це буде спільний успіх, але я впевнений, що світ називатиме цей день однаково – День перемоги України.

День, коли ми виженемо останнього окупанта з нашої землі. День, коли ми звільнимо всі наші міста й села. День, коли комендантську годину по всій Україні змінить перша хвилина миру. Коли зможемо забути про застосунок «Повітряна тривога». Коли воїни повернуться до своїх родин, а переселенці – до рідного дому. Коли зможемо безпечно мандрувати своєю країною і знову й знову відкривати для себе її красу. Коли будемо зустрічати гостей України, друзів України у наших аеропортах і в Борисполі, і в Сімферополі, і в інших наших містах. У вільних містах вільної України!

Здобутого не втратимо, все захоплене ворогом ми повернемо, зруйноване відбудуємо й разом будемо все це берегти.

Ми поки не знаємо дати нашої перемоги, але знаємо, що це буде свято для всієї України, для всієї Європи, для всього вільного світу. Буде свято всіх наших героїв – наших захисників і захисниць, усіх наших людей, які воюють і працюють заради нашої перемоги, усіх наших союзників і партнерів, які прагнуть нашої перемоги так само, як і ми.

І буде у нашої перемоги символ – синьо-жовта стрічка, наш український прапор. Усюди, де він має бути по праву. Всюди, де наші національні кольори будуть також і як символ шани до нашого народу.

Так має бути й буде.

Пам’ятаємо минуле, б’ємося сьогодні й не зупиняємося, здобуваючи перемогу.

Вічна пам’ять усім загиблим у Другій світовій війні! Слава кожному й кожній, хто бився проти нацизму й переміг!

Слава всім, хто б’ється за Україну! Слава всім нашим героям різних часів, яким ми однаково завдячуємо нашим життям!

Слава Україні!

26 квітня 2023 р

26 квітня – День Чорнобильської трагедії. Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу

26 квітня виповнюється 37 років з часу аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою техногенною катастрофою ХХ століття. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу.

Тоді, у квітні 1986 року радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи. 8,5 мільйонів жителів України, Білорусі, росії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення, біля півмільйона з них померли від наслідків радіації. До кінця літа 1986 року більше 90 тисяч осіб було евакуйовано із зони зараження, 81 населений пункт України став безлюдним.

Радянська влада робила все, щоб приховати від світу наслідки катастрофи. Два дні світ нічого не знав про вибух. 27 квітня різке зростання радіаційного фону зафіксували в Данії та Швеції, після чого шведська влада звернулася до Москви із вимогою надати пояснення. Натомість у радіоактивному Києві, щоб показати світові, що, мовляв, нічого не сталося, 1 травня на святкову демонстрацію вивели тисячі людей, в тому числі і дітей.

Чорнобильська катастрофа стала одним із каталізаторів розпаду СРСР. Спроби Москви приховати правду про її наслідки, недостатні заходи безпеки і допомоги потерпілим похитнули віру в «гуманність» комуністичної ідеї навіть у найлояльніших прихильників.

На жаль, у росії відбуваються зворотні процеси. Історичну правду тут давно замінила тотальна пропаганда, заснована на вірі у власну вищість і непогрішимість їхнього керівництва. Все це призводить до небезпечних ігор із захопленням атомних електростанцій (зокрема, Чорнобильської та Запорізької), які в перші дні повномасштабного вторгнення російських військ в Україну стали полігоном бойових дій, чи спробами шантажу ядерною зброєю. Жертвами свідомого замовчування уроків історії та виправдання злочинів комуністичного тоталітаризму уже стали російські військові, які за наказом командування окопалися і місяць просиділи в Рудому лісі (одному із найбільш забруднених радіацією місць Зони відчуження), отримавши практично смертельну дозу опромінення. А заручниками цієї ситуації стає весь світ.

Чорнобильська катастрофа стала попередженням усьому людству, наскільки крихким може бути наше майбутнє з неконтрольованою радіацією. Нинішня поведінка росії знову ставить світ на межу катастрофи, і сьогодні завданням та викликом для усього світу – не допустити нового Чорнобиля!

17 квітня 2023 р

Проведено двадцять дев`яту сесію Михайлівської сільської ради

Згідно плану роботи сільської ради на ІІ квартал 2023 року, затвердженого рішенням сільської ради від 31.01.2023 № 28 - 14/VІІІ «Про план роботи Михайлівської сільської ради на ІІ квартал 2023 року» 17 квітня 2023 року під головуванням сільського голови Т. А. Плужника відбулося пленарне засідання двадцять дев`ятої сесії Михайлівської сільської ради VIII скликання. У роботі сесії взяли участь 14 депутатів, старости, начальники відділів та спеціалісти виконавчого апарату сільської ради.

Засідання розпочалося з хвилини мовчання. Присутні вшанували пам’ять воїнів, які загинули, захищаючи територіальну цілісність та незалежність України, а також мирних громадян. Вічна пам’ять кожному, хто загинув за Україну.

На розгляд сесії було винесено 24 питання порядку денного, по яких прийнято відповідні рішення. Питання попередньо опрацьовані та розглянуті на засіданнях постійних депутатських комісій сільської ради.

Основні питання, які розглянуто на сесії сільської ради - звіт сільського голови про діяльність виконавчих органів Михайлівської сільської ради та здійснення державної регуляторної політики за 2022 рік; звіт про результати проведення моніторингу виконання Плану заходів на 2020-2022 роки з реалізації Стратегії розвитку Михайлівської територіальної громади на період до 2026 року за 2020-2022 роки; звіт про виконання бюджету Михайлівської сільської територіальної громади за І квартал 2023 року.

Заслухано інформацію про виконання Програми соціально - економічного розвитку Михайлівської сільської територіальної громади за 2022 рік.

На засіданні внесено зміни до бюджету Михайлівської сільської територіальної громади на 2023 рік, а саме коригування дохідної та видаткової частини бюджету за рахунок вільного залишку, субвенції з обласного бюджету та додаткової дотації з державного бюджету.

З метою збереження існуючої мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності Михайлівської громади, покращення автомобільного сполучення в населених пунктах та забезпечення безпечних умов руху для транспортних засобів, підвищення комфортності та економічності перевезень затверджено Програму утримання та ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності Михайлівської сільської територіальної громади на 2023 - 2026 роки.

Затверджено Програму фінансування видатків на компенсаційні виплати за пільговий проїзд автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування у Михайлівській сільській територіальній громаді на 2023 рік, з метою забезпечення реалізації прав окремих категорій громадян на пільговий проїзд автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування та здійснення видатків на компенсаційні виплати за пільгові перевезення підприємствам/фізичним особам - підприємцям, які надають послуги з перевезення пасажирів.

Внесено зміни та доповнення до Програми «Про підтримку Черкаського батальйону територіальної оборони в/ч А7324» на 2022-2025 роки та до місцевої Програми «Турбота» на 2021-2025 роки.

Також розглянуто низку земельних питань та інших важливих питань з різних сфер життєдіяльності громади.

Завдяки плідній роботі та взаємодії депутатського корпусу, майже всі рішення двадцять дев`ятої сесії сільської ради були прийняті одноголосно.

Прийняті рішення та результати поіменного голосування будуть оприлюднені на офіційному веб-сайті сільської ради для ознайомлення у строки визначені Законом України «Про доступ до публічної інформації».

14 квітня 2023 р

Шановні жителі Михайлівської громади!

Щиро вітаю усіх вас зі світлим святом Воскресіння Христового - воістину величним днем торжества Життя і Любові! Вже понад два тисячоліття людство відзначає це свято, вірячи в те, що Христос-Спаситель принесе нам мир та спокій, злагоду та добробут.

Цьогоріч Великдень ми зустрічаємо під час неймовірних випробувань жорстокою війною, яку віроломно почала проти нашої держави російська федерація. Тож нехай у ці дні Господь оберігає і захищає нашу рідну Україну, наші рідні міста і села, життя кожного українця.

Хай Боже благословення завжди буде з нами, українцями, нехай Господь дарує нам свою безмежну любов, надію й незламну віру в ПЕРЕМОГУ!

Дорогі друзі, ці Великодні дні нагадують нам про вічні істини та християнські цінності. Тож нехай наші помисли завжди будуть чистими, серця сповнені милосердя й щирої любові до ближнього, а душі відкритими для добра.

Зичу ПЕРЕМОГИ та мирного неба над Україною! Здоров’я, миру, злагоди спокою та благополуччя кожній родині! І нехай всіляка біда обходить нас стороною!

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

З повагою

Сільський голова Тарас ПЛУЖНИК

12 квітня 2023 р

Як бригада «Сталевий кордон» готується до бою

Міністерство внутрішніх справ на початку лютого розпочало формування штурмових бригад «Гвардія наступу». Це загалом 8 підрозділів. Один з них – «Сталевий кордон», формується в Державній прикордонній службі.

Йдеться про 15-й мобільний прикордонний загін бригадного типу.

«Прикордонники перші на захисті держави. Наші воїни першими зустріли ворога і продовжують нищити його сьогодні. Ми чекаємо і закликаємо поповнювати ряди «Сталевого кордону» добровольців, небайдужих українців, хто прагне якомога швидше викинути російських загарбників з української землі та звільнити усіх наших людей», - наголосили в Держприкордонслужбі України.

Штурмові бригади, до яких можуть вступати добровольці, націлені саме на посилення Сил оборони та звільнення окупованих територій України, щоб стати на міжнародно визнані наші кордони.

«Основу «Сталевого кордону» заклали підрозділи Державної прикордонної служби, що виконували завдання в районі бойових дій на сході нашої держави і мужньо протистояли російським агресорам. В рядах підрозділу воїни, які першими зустріли ворога на кордоні, боронили Азовсталь, знаходилися на лінії оборони на Лиманському та Бахмутському напрямках, захищали держрубіж з країною-агресором. Для виконання завдань мобільний прикордонний загін на озброєнні матиме протитанкові та артилерійські розрахунки, групи аеророзвідки та розрахунки ПЗРК», - розповів начальник 15-го мобільного прикордонного загону, Герой України, захисник Маріуполя, полковник Валерій Падитель.

Кампанія спрямована винятково на найм вмотивованих людей, які добровільно записуються до бригад. Людина яка хоче приєднатися до «Гвардії наступу» може подати відповідну анкету на сайті STORM.MVS.GOV.UA. Можна обрати бригаду, в якій хоче служити людина – це або бригада Нацполіції «Лють», чи бригада Держприкордонслужби «Сталевий кордон» чи шість бригад Нацгвардії.

Інший варіант – є телефон гарячої лінії 080 010 00 20, за яким можна проконсультуватися і отримати інформацію, куди прийти. Або ж подати анкету через Центри надання адміністративних послуг, в яких є представники відомств, зокрема і ДПСУ.

Підрозділ ДПСУ «Сталевий Кордон» обов’язково пройде необхідне навчання. Бійців бригад інтенсивно тренуватимуть кілька місяців: спочатку індивідуальне навчання, потім – в складі підрозділу і коли командир буде розуміти, що підрозділ готовий, вони перейдуть до виконання бойових завдань.

Україна готується остаточно вигнати окупантів зі своєї території. Готується ретельно. Для виконання цього надскладного завдання нам потрібно постійно посилювати наші спроможності.

2 квітня 2023 р

ПРОЩАННЯ З ГЕРОЄМ

АЛЄКСЄЄВИМ ІГОРЕМ ОЛЕКСАНДРОВИЧЕМ

Земля здригається від вибухів на полі бою, а наші серця стискаються болем від звісток про втрати земляків.

Жорстока та кривава війна з окупантом щодня забирає життя найкращих представників української нації, тих, хто усім серцем любив та вірив у свою країну, її світле та мирне майбутнє.

Пекучий біль і гіркий смуток війни знову чорним крилом торкнувся нашої громади.

2 квітня Михайлівська громада попрощалася з мужнім воїном і відданим патріотом України – Ігорем Олександровичем АЛЄКСЄЄВИМ.

Народився Ігор Олександрович 2 квітня 1969 року в місті Кам`янка. Після закінчення школи здобув професійно-технічну освіту за спеціальністю електрик, проходив строкову військову службу. Трудову діяльність розпочав на машинобудівному заводі. З часом переїхав у село Ребедайлівку, де і проживав з дружиною. Разом виростили та виховали сина і доньку, мав двох онуків. Все своє життя працював за покликанням, займався ремонтними роботами, мав «золоті руки» та завжди сумлінно виконував свою роботу. Любив життя, молився Богу та понад усе вірив у ПЕРЕМОГУ. Влітку 2022 року був призваний на військову службу. Нероздумуючи, пішов захищати Україну.

30 березня водій відділення управління мінометної батареї, молодший сержант АЛЄКСЄЄВ Ігор Олександрович помер від отриманих поранень у бою за нашу Батьківщину, вірний військовій присязі, виявивши стійкість і мужність при виконанні бойового завдання поблизу населеного пункту Верхньокам`янське Донецької області. Саме сьогодні Герою мало б виповнитися 54 роки.

Мужній воїн віддав своє життя за захист України, за наш край, нашу свободу і незалежність.

Коридором шани та зі сльозами на очах зустріли земляки кортеж із тілом загиблого бійця. Віддати данину пам’яті та провести захисника до місця вічного спочинку прийшли його друзі та бойові побратими, жителі громади та представники влади.

Поховали Героя в с. Ребедайлівка під звуки Гімну України та прощальний триразовий збройний залп.

Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким загиблого захисника України та схиляємо голови в глибокій скорботі.

Життя людини є безцінним, душа – безсмертна, а пам’ять про Героя – вічна.

Герої не вмирають - вони живуть у наших серцях і спогадах. Доземний уклін та шана відважному воїну!

Світла пам`ять усім загиблим захисникам!

Слава Україні!

29 березня 2023 р

Під керівництвом голови Михайлівської сільської ради Тараса ПЛУЖНИКА, відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Членами комісії розглянуто питання:

 • Про затвердження Комплексного плану дій Михайлівської сільської ради щодо протипожежного захисту лісів і сільгоспугідь у пожежонебезпечний період 2023 року.
 • Про діяльність підрозділу місцевої пожежної охорони.
 • Про організацію відпочинку населення на водних об’єктах Михайлівської територіальної громади у літній період 2023 року.
 • Про затвердження Комплексного плану заходів щодо попередження розповсюдження кору та краснухи в Михайлівській територіальній громаді на 2023-2025 роки.
 • Заслухавши інформацію та з урахуванням її обговорення комісією прийнято відповідні рішення.

  В роботі комісії взяли участь представники Кам`янського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області, Кам’янського відділення Черкаського районного відділу Державної установи «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», які надали відповідні рекомендації під час розгляду питань порядку денного.

  24 березня 2023 р

  В Михайлівській громаді діє гуманітарний проєкт ГО “Академія Сімейної медицини України”

  Гуманітарний проєкт ГО «Академія Сімейної медицини України» спільно з Бюро ВООЗ в Україні «Забезпечення доступності послуг первинної медичної допомоги в гуманітарних екстрених ситуаціях, як відповідь для подолання тягаря НІЗ через організацію роботи мобільних медичних команд в Україні» продовжив свою роботу у 5 областях України, у тому числі і в Черкаській.

  Цей проєкт включає організацію виїздів мобільних бригад для надання первинної медичної допомоги населенню у віддалених районах, внутрішньо переміщеним особам, призначення та безкоштовне надання лікарських засобів для лікування найпоширеніших хвороб, таких як гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця, цукровий діабет, бронхіальна астма та інші.

  Головна мета проєкту - надати доступ до первинної медичної допомоги українцям у віддалених населених пунктах. До того ж, медики не тільки консультують та проводять діагностику, а ще й забезпечують безоплатними медичними препаратами за потреби. Слід зазначити, що обстеження проводяться як серед ВПО, так і серед місцевого населення, яке має хронічні захворювання.

  У лютому 2023 року проєкт продовжив свою роботу і в Михайлівській громаді. Виїзди мобільних бригад були здійснені в села: Райгород, Ревівка, Лубенці, Куликівка. Під час виїздів проведено обстеження, консультації, призначення та безкоштовно надано лікарські засоби для лікування гіпертонічної хвороби, ішемічної хвороби серця, цукрового діабету, бронхіальної астми та інші.

  Висловлюємо щиру вдячність організаторам проєкту ГО «Академія сімейної медицини України» та Бюро ВООЗ в Україні за добру справу та допомогу тим, хто потребує особливої уваги та підтримки у цей складний для країни час.

  22 березня 2023 р

  #МістаГероїв: до річниці звільнення півночі України розповідають історії відважних українців

  Понад 1000 населених пунктів звільнили впродовж місяця, від початку березня 2022 року, від окупантів. До річниці боїв за північ в Україні розповідають про тих, хто рятував, захищав та відбудовує #МістаГероїв.

  Звільнення північних регіонів України від окупанта навесні 2022 року показало не лише нашому народу, але й усім в світі, що Україна може перемогти у цій війні. Ми побачили самі, що ми можемо.

  Світ побачив, що Росія значно слабше, ніж про неї думали. На півночі України була знищена давня світова ілюзія про Росію як нібито цивілізовану країну. Світ побачив звірства окупанта.

  Мільйони людей – кожен і кожна так, як могли – показали окупанту, що Україна не покориться ворогу. В містах та селах дорослі і діти допомагали облаштовувати блокпости, плести маскувальні сітки та готували їжу для наших Сил оборони, допомагали Силам безпеки.

  Ми бачили, як і голіруч українці намагались зупинити техніку ворога.

  Мільйони таких прикладів опору забезпечили те, що українці у єдності вистояли і почали звільняли нашу землю. Кожен цивільний поруч з нашими військовими, прикордонниками, та іншими героями пліч-о-пліч визволяли свої домівки, свої міста та села від окупантів.

  Кампанія #МістаГероїв має на меті знайти й показати раніше невідомі історії опору, оборони, захисту, партизанщини або волонтерства, виявити нових народних героїв, яких має знати вся країна.

  Звільнення півночі та стійкість України загалом були забезпечені зокрема завдяки багатьом звичайним людям, які допомагали Силам оборони і безпеки. Це – волонтери, журналісти, транспортники і багато інших, хто забезпечував оборонців, допомагав людям, викривав позиції окупанта, привертав увагу світу, тощо.

  І ці історії має знати кожен!

  8 березня 2023 р

  Дорогі жінки, зі святом вас!

  Нехай ваша краса, талант і мудрість завжди сяють яскраво і допомагають вам досягати нових вершин.

  Нехай у вашому житті завжди буде радість, любов та взаєморозуміння.

  Ви - патріотки України, і ми поважаємо вас за це. Зичимо вам міцного здоров'я, щастя, злагоди та успіхів у всіх справах!

  24 лютого 2023 р

  26 лютого в Україні відзначають День спротиву російській окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

  У цей день у 2014 році перед будівлею Верховної Ради Криму відбувся мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти.

  Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними та засудили дії Росії.

  Сьогодні, в умовах російсько-української війни ця дата як ніколи сильно резонує із тим, що відбувається навколо. Той спротив, що його у 2014 році почали найхоробріші та найвідданіші мешканці Криму, тепер чинить без перебільшення уся країна. Український народ героїчно стоїть пліч-о-пліч супроти повномасштабної російської агресії, б`ється за кожен клаптик рідної землі і без вагань знищує тих, хто прийшов непрохано на нашу землю.

  З нагоди відзначення Дня спротиву російській окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя в сільських бібліотеках та бібліотеках закладів освіти Михайлівської громади підготовлено тематичні виставки.

  Кримський спротив - це наша сила і нагадування, як важливо бути вірним цінності свободи.

  Ми обов`язково витримаємо російську навалу та повернемо український Крим.

  Слава Героям кримського спротиву!

  Слава Збройним Силам України!

  Слава Україні!

  20 лютого 2023 р

  ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

  Щорічно 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні.

  20 лютого 2014 року в середмісті столиці України, відстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, загинула найбільша кількість осіб - 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013 - 2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, назвали Героями Небесної Сотні.

  Події того дня стали кульмінацією Революції Гідності. За утвердження розвитку України як демократичної європейської країни заплачено дуже велику ціну - людські життя.

  До Героїв Небесної Сотні належать люди різних національностей, віросповідання, освіти, віку. Серед них громадяни України, Білорусі та Грузії. Наймолодшому з Героїв було 17 років, найстаршому - 82 роки.

  Пам’ять про Героїв Небесної Сотні спонукає кожного українця усвідомити ціну свободи і утвердження демократичних цінностей, відповідальність за суверенітет і територіальну цілісність України.

  Курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію України, за що боролися Герої Небесної Сотні та активісти Революції Гідності, є незмінним, як і прагнення України закінчити перемогою війну з російським агресором, відновити свою територіальну цілісність та побудувати сучасну процвітаючу європейську державу.

  З метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності в Михайлівській громаді відбувся мітинг пам`яті Героям Небесної Сотні. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять Героїв, які віддали своє життя за Україну та поклали квіти до пам`ятника Героям Небесної Сотні та загиблим учасникам АТО.

  Подвиг Героїв Небесної Сотні, які пожертвували своїм життям за наше майбутнє, є для українців прикладом патріотизму та надихає сучасних захисників України мужньо відстоювати незалежність своєї держави.

  Небесна Сотня - це перші Герої російсько-української війни.

  Вічна пам'ять загиблим Героям, які віддали своє життя за Україну!

  Герої не вмирають!

  31 січня 2023 р

  Проведено двадцять восьму позачергову сесію Михайлівської сільської ради

  31 січня 2023 року, під головуванням сільського голови Т.А. Плужника відбулося пленарне засідання двадцять восьмої позачергової сесії Михайлівської сільської ради VIII скликання. У роботі сесії взяли участь 16 депутатів, старости, начальники відділів та спеціалісти виконавчого апарату сільської ради.

  Засідання розпочалося з хвилини мовчання. Присутні вшанували пам’ять воїнів, які загинули, захищаючи територіальну цілісність та незалежність України, а також мирних громадян. Вічна пам’ять кожному, хто загинув за Україну.

  На розгляд сесії було винесено 14 питань порядку денного, по яких прийнято відповідні рішення. Питання попередньо опрацьовані та розглянуті на засіданнях постійних депутатських комісій сільської ради.

  На засіданні внесено зміни до бюджету Михайлівської сільської територіальної громади на 2023 рік, розподіливши вільний залишок, який склався на початок 2023 року.

  Визначено доходи бюджету громади у сумі 58 866 206 гривень, у тому числі доходи загального фонду - 58 074 206 гривень та доходи спеціального фонду - 792 000 гривень; видатки у сумі - 65 373 619 гривень, у тому числі видатки загального фонду - 62 234 711 гривень та видатки спеціального фонду - 3 138 908 гривень. Внесено зміни до місцевої Програми «Турбота». Розглянуто питання щодо оренди комунального майна, а також низку важливих питань з різних сфер життєдіяльності громади.

  Завдяки плідній роботі та взаємодії депутатського корпусу, всі рішення двадцять восьмої позачергової сесії сільської ради були прийняті одноголосно.

  Прийняті рішення та результати поіменного голосування будуть оприлюднені на офіційному веб-сайті сільської ради для ознайомлення у строки визначені Законом України «Про доступ до публічної інформації».

  27 січня 2023 р

  Під керівництвом голови Михайлівської сільської ради Тараса ПЛУЖНИКА, відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

  Членами комісії розглянуто питання:

 • Про невідкладні комплексні заходи щодо безаварійного пропуску льодоходу, повені та дощових паводків у зимово - весняний період 2023 року на території населених пунктів Михайлівської сільської ради.
 • Про запобігання загибелі людей на водних об’єктах Михайлівської сільської ради протягом зимового періоду 2023 року.
 • Про реагування на ускладнення погодних умов.
 • Заслухавши інформацію та з урахуванням її обговорення комісією прийнято відповідні рішення.

  В роботі комісії взяли участь представники Кам`янського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області, сектору поліцейської діяльності № 2 відділу поліції Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області, які надали відповідні рекомендації під час розгляду питань порядку денного.

  20 січня 2023 р

  22 січня - День Соборності України

  Україна соборна. Разом до Перемоги!

  Щороку 22 січня в день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна відзначає День Соборності. Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі.

  Сьогодні соборність для України означає деокупацію всіх територій, захоплених ворогом, відновлення єдності з Донеччиною, Луганщиною та Кримом.

  Радянська та російська пропаганди завжди нав’язували переконання, що українці діляться на «східняків» і «западенців». Проте в сучасному спротиві російській агресії ми довели свою згуртованість і спільне прагнення жити у вільній державі, яка сама визначає своє майбутнє.

  Українська незалежність понад 100 років тому зазнала поразки від більшовиків через використання ними методів гібридної війни: невизнання своїх військ на території УНР, підтримку антиукраїнських рухів, а також через брак згуртованості в діях, попри спільне бажання українців жити в обʼєднаній державі.

  Сьогодні російська федерація знову прагне знищити українську державність і окупувати нашу землю. Тому для нас свято Соборності є дуже важливим, бо воно нагадує про найголовніший урок нашої спільної історії: в єдності - сила, в розділенні - поразка.

  Цьогорічна кампанія до Дня Соборності України проходить під гаслом «Україна соборна. Разом до Перемоги!».

  З нагоди відзначення Дня Соборності України в Михайлівській громаді відбулися урочисті заходи біля пам`ятника відомого українського політичного та громадського діяча, уродженця села Жаботин - Федора Петровича Швеця. Саме він 104 роки тому зачитав щойно підписаний Акт Злуки УНР та ЗУНР на Софіївському майдані. В урочистостях взяли участь представники виконавчих органів сільської ради, установ та організацій, учнівська молодь та громадськість. Учасники заходу поклали квіти до пам`ятника Ф. Швеця.

  За значний особистий внесок у справу розбудови і розвитку Збройних Сил України, активну волонтерську діяльність в умовах воєнного стану та з нагоди Дня Соборності України почесним нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних Сил України «За сприяння війську» відзначено Пухира Віталія Володимировича - члена виконавчого комітету Михайлівської сільської ради, директора товариства з обмеженою відповідальністю «В.А.К.О.ТРАНС».

  За вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток територіальної громади, активну життєву позицію та з нагоди Дня Соборності України Почесною грамотою Черкаської обласної ради відзначено:

 • Білана Анатолія Миколайовича - депутата Михайлівської сільської ради;
 • Бурлая Бориса Вікторовича - засновника товариства з обмеженою відповідальністю «СОНАТА-ОІЛ»;
 • Гнатенка Олександра Вікторовича - депутата Михайлівської сільської ради.
 • З Днем Соборності, свободи і єднання!

  Нехай мир і злагода запанують на нашій українській землі!

  Разом ми обов`язково переможемо!

  Слава Україні! Слава Героям!

  7 січня 2023 р

  Шановні мешканці Михайлівської громади!

  Щиро вітаю вас з Різдвом Христовим!

  Сьогоднішнє Різдво для кожного українця особливе - свято з гірким присмаком сліз і болю за Україну. Ціна, яку ми платимо щодня вимірюється життями військових і цивільних українців.

  Невимовна туга, жах, нестримний біль, які часом нас охоплюють та рішучість, волелюбність і сталевий гарт - пронизують усю нашу душу.

  Але ми сильні! Боремось і поборемо, адже у цій боротьбі народжується нова українська нація.

  У ці святкові дні, з особливим відчуттям ми молимося за наших незламних мужніх воїнів та Україну. У молитвах згадуємо всіх, хто віддав своє життя за кожного з нас, за рідну землю. Сьогодні, зі світлом незламної віри у Господа, віри в перемогу добра над злом, ми наближаємось до нашої омріяної Перемоги.

  Щиро бажаю Перемоги і Миру у вільній і суверенній Україні!

  Нехай Господь благословить, а Пресвята Богородиця завжди оберігає вас! Бажаю міцного здоров’я, світлої надії і духовного оптимізму!

  Сільський голова Т. Плужник

  5 січня 2023 р

  До уваги мешканців громади!

  З урахуванням наближення головних християнських свят Різдва Христова та Водохреща, які відбуваються за участі великої кількості віруючих, просимо всіх не допускати порушення норм чинного законодавства України. Зустріньте ці свята в родинному колі та моліться за Перемогу України!